Instrukcja użytkowania

­

Strona podmiotowa BIP Starostwa Powiatowego w Lipsku tworzona jest zgodnie z następującymi aktami prawnymi:

    * Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej,
    * Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej.

Poruszanie się po stronie podmiotowej BIP Starostwa Powiatowego w Lipsku umożliwia menu podmiotowe oraz przedmiotowe umieszczone z prawej strony ekranu. Podzielone są one na grupy tematyczne. W każdej z grup znajdują się odnośniki do poszczególnych działów. Po kliknięciu na odnośnik z nazwą działu, rozwija się menu, gdzie: z lewej strony widzimy strukturę hierarchiczną od obecnej lokalizacji po sam szczyt, a z prawej widzimy zawartość ze szczegółami, tj.: datą utworzenia, symbolem i tytułem dokumentu.

Powrót do strony głównej BIP Starostwa Powiatowego w Lipsku możliwy jest poprzez kliknięcie na znajdujący się w górnej części ekranu napis "Strona główna" lub skorzystania z funkcji przeglądarki "WSTECZ".

Do szybszego wyszukania żądanej informacji służy pole wyszukiwania umieszczone w górnej prawej stronie. W pole to należy wpisać słowo (lub słowa) kluczowe, a następnie kliknąć przycisk "lupy". Po wykonaniu tej operacji wyświetlona zostanie lista artykułów spełniających zadane kryterium wyszukiwania. Jest również obok funkcji "szukaj" dodatkowa funkcja i o wiele bardziej szczegółowa, tj. "Wyszukiwanie zaawansowane" w którym jest wiele dodatkowych kryteriów wyszukiwania w bazie danych BIP Starostwa Powiatowego w Lipsku.

W prawej górnej części ekranu na białym tle znajduje się odnośnik do głównej strony Biuletynu Informacji Publicznej (http://www.bip.gov.pl/).

Po lewej górnej stronie na białym tle znajduje się herb Starostwa Powiatowego w Lipsku wraz z odnośnikiem do strony głównej Starostwa Powiatowego w Lipsku.

W górnej części strony znajduje się opcja "Mapa serwisu" po której kliknięciu jesteśmy przenoszeni do strony ukazującej nam hierarchiczne drzewo serwisu BIP Starostwa Powiatowego w Lipsku.

Strona BIP Starostwa Powiatowego w Lipsku wyposażona jest w rejestr zmian, który automatycznie zapisuje informacje o zmianach w treści poszczególnych artykułów. Lista zmian dostępna jest po kliknięciu w odnośnik "rejestr zmian".

W Biuletynie oprócz treści bezpośrednio podanych na stronie, znajdują się również informacje dołączone w postaci plików do pobrania, do których można dotrzeć za pomocą linków zawartych w dolnej części odpowiedniej strony oraz pod artykułem, o ile takowy jest zamieszczony na stronie. Pliki te są publikowane w formatach takich jak ".jpg" - grafika, ".zip" (dane, czyli dokumenty, zdjęcia itp. spakowane w celu zaoszczędzenia miejsca lub uporządkowania kilku/kilkunastu plików w jeden plik), ".pdf" (Portable Document Format), czyli dokument zazwyczaj zabezpieczony i tylko do odczytu; można go otworzyć przy pomocy takich darmowych (na dzień dzisiejszy) programów jak: Adobe Acrobat Reader, Foxit Reader, eXPert PDF Reader. Każdy załącznik jest oznaczony jako: NAZWA ZAŁĄCZNIKA (np. "Spakowany (zip) skan oświadczenia.") - pogrubioną i pochyloną czcionką, małą przerwą o długości jednego znaku oraz NAZWĄ PLIKU z ROZSZERZENIEM (np.: "AC.zip") i ROZMIAREM (np.: "364,62 KB"). Czyli jest to załącznik o nazwie "Spakowany (zip) skan oświadczenia." z plikiem o nazwie "AC.zip" - jest to plik archiwum w formacie .zip oraz o rozmiarze 364,62 kilobajtów, czyli ponad jedną trzecią megabajta (MB).

Załączniki